24.11. 2015

Úspěšnou druhou fázi Futurama Business Park koupila od Erste Group Immorent ČR skupina SAFICHEM GROUP

Skupina SAFICHEM GROUP koupila od Erste Group Immorent ČR fázi II realitního projektu Futurama Business Park. Jde o důležitou akvizici realitního trhu v  poslední době. Společnost SAFICHEM GROUP si tak rozšíří své portfolio komerčních nemovitostí o kvalitní a úspěšný administrativní projekt.

Druhá fáze Futuramy, která byla dokončena v roce 2012, se nachází v pražské čtvrti Karlín, hned u vstupu do stanice metra Invalidovna. Je skvěle napojena i na další městskou hromadnou dopravu. Celková plocha pronajímatelných prostor je 16 000 m2, součástí komplexu jsou vedle kanceláří, restaurační zařízení, 203 garážových parkovacích míst a sklady. Lokalita Karlína prošla v posledních několika letech významným rozvojem, patří mezi nejvíce perspektivní oblasti hlavního města.

" Futurama Business Park, fáze II splňuje ty nejvyšší nároky na moderní komerční budovy a vhodně proto doplňuje naše stávající portfolio v oblasti komerčních a průmyslových nemovitostí." říká Tomáš Plachý, ředitel SAFICHEM GROUP.

" Nový majitel získává úspěšný administrativní projekt, to potvrzuje i skutečnost, že  budovy jsou plně pronajaty. Na úspěch druhé etapy navazujeme závěrečnou fází, budovou F karlínského projektu, která díky geotermálním vrtům dosáhne nejnižší úrovně provozních nákladu nových administrativních budov v ČR " dodává Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR.

Projekt získal certifikaci BREEAM s hodnocením very good. V roce 2012 obdržel 3. místo v soutěži „Best of Realty 2012” v kategorii Nová administrativní centra. Mezi stávající nájemce administrativní budovy patří Deutsche Börse Services a Clearstream Operations Prague ze skupiny Deutsche Börse Group, BASF, Panalpina, Doosan Lenties, mBanka nebo ACS Czech Republic.

SAFICHEM GROUP je průmyslová skupina společností působících v  chemickém, petrochemickém, vodárenském, strojírenském, farmaceutickém průmyslu a v oblasti obnovitelných zdrojů a realit. Do jejího portfolia patří společnosti Chemoprojekt, a.s., CHEMOPROJECT NITROGEN, a.s., TECHNOEXPORT, a.s., VUAB Pharma a.s., PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., DUKLA STROJÍRNY s.r.o., ZVU STROJÍRNY a.s. a AQUATIS a.s.
SAFICHEM GROUP je vlastněná skupinou SAFICHEM GROUP AG ve Švýcarsku. Prostřednictvím svých členských společností vyvíjí obchodní aktivity na všech kontinentech.

Erste Group Immorent je specialistou na financování nemovitostí a infrastruktury a projektový development. Aktivity zahrnují kompletní nabídku konceptů financování a doprovodných služeb spojených s nemovitostmi. Erste Group Immorent ČR je 100% dceřinou společností rakouské Erste Group Immorent AG, která působí v České republice od roku 1997. Mezi její úspěšné minulé či současné projekty patří například: Enterprise Office Center (Praha 4), Lyra Office Building (Praha 5), Gemini Office Centre (Praha 4), Avenir Business Park (Praha 5).

Ke stažení:

zpět na seznam
předchozí obrázek následující obrázek